| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Surface Handling | Whole Surface Micro Perforation |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP Woven Laminated |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 2 Ply |
| Paper GSM | 80GSM |
| Bag Size | 35x58x10cm |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 2 Ply |
| Paper GSM | 80GSM |
| Bag Size | 35x58x10cm |