| Surface Printing | Multi-Color Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP Woven Laminated |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Material | PP Woven Laminated |
|---|---|
| Plastic Type | 100% Virgin Polypropylene |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Offset Printing |
| Printing Colors | Max 4 Colors |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | PP Woven Laminated |
| Color | Yellow |
| Printing | Max 4 Colors |
| Width | 350-600mm |
| Surface Handling | Laminated &Printing&Perforation |
|---|---|
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder |
| Material Structure | PP Woven Fabric & Laminated Film |
| Bag Type | Bag With Valve |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Surface Handling | Flexo Printing, Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Valve Bag |
| Surface Handling | LDPE Laminated |
| Printing Colors | 4 Color Per Side |
| Fabric Weight | 80GSM |
| Bag Type | 2 Ply 90GSM Kraft Paper Bag With Valve For 50kg Cement |
|---|---|
| Material | 90GSM Kraft Paper |
| Valve Type | Standard Internal Valve |
| Size | 50x63x10cm/50x60x11cm/Customized |
| Capacity | 20-50kg / Custom Capacity |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Feature | Moisture Proof |
| Plastic Type | PP |
| Material Structure | Polypropylene |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Bag Type | Paper Valve Bag |
|---|---|
| Bag Material | 2 Layer Kraft Paper |
| Printing | Customized |
| Industrial Use | Cement Industry |
| Top | With Valve |