| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
| Material Structure | Polypropylene(PP) |
| Width | 350-600mm |
| Length | As Per Customer's Requirements |
| Material | Woven PP Bag With PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom With Valve Bag |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty Building Material |
| Printing | Max 4 Color Per Side As Per Customerized |
| Certificate | ISO9001; |
| Bag Type | PP Woven Bag With Standard Internal Valve |
|---|---|
| Material | Polypropylene(PP) Woven Fabric |
| Material Structure | PP Woven Fabric & BOPP Laminated |
| Surface Handling | BOPP Printing, Laminated & Printing & Perforation |
| Sealing Type | Self-closing |
| Bag Type | Bag With Sonic Seal Valve, PP Woven Bag With Standard Internal Valve |
|---|---|
| Material | Polypropylene(PP) Woven Fabric Roll |
| Material Structure | PP Woven Fabric & BOPP Laminated |
| Sealing Type | Self-closing |
| Surface Handling | BOPP Printing, Laminated &Printing&Perforation |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Bag Length | 62cm |
| Bag Width | 50cm |
| Top-Bottom Width | 11cm |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Material Structure | Polypropylene |
| GSM | 80GSM |
| Fabric Weight | 60grams/m2 |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |