| Material | Kraft Paper |
|---|---|
| Bag Type | Paper Valve Bag With Block Bottom |
| Industrial Use | Tile Adhesive Chemical,cement,Putty,Plaster,Gypsum Powder Etc., |
| Printing | Flexo Printing Or CMYK Printing |
| Certificate | ISO9001;ISO40014 |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | Woven PP Fabric+BOPP Laminated+ Non-woven Layer+Inner PE Liner |
|---|---|
| Dimension | 36.5x70+10cm |
| Printing | BOPP Film Gravure Printing |
| Top | Open |
| Bottom | Block Bottom |
| Product Name | PE Valve Bag With Labyrinth Breathable Center Seam |
|---|---|
| Bag Type | PE Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Standard Internal Valve |
| Process Type | Labyrinth Breathable Center Seam |
| Material | Woven PP Bag With One Thin PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Valve Bag |
| Industrial Use | Powdered And Granular Goods, Salt,plastic Resins And Construction Material, Etc |
| Printing | Max 4 Color Per Side As Per Customerized |
| Certificate | ISO9001;ISO4001 |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Cover Patch Width | 10cm(±0.3cm) |
| Valve Depth | 15cm |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Paper Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |