| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Feed Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Seam Botto & Strip |
| UV Resistant | YES |
| Industrial Use | Sand |
| Printing | Non |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Seam Botto & Strip |
| Industrial Use | Sand |
| Printing | Non |
| Certificate | ISO9001,ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Fertilizer Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Mesh | 31x31 Per Sq Meter Or 8x8 Per Sq Inch |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Seam Botto & Strip |
| Industrial Use | Sand |
| Printing | Non |
| Certificate | ISO9001,ISO14001 |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |