| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | Brown Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | White / Kraft Paper |
| Industrial Use | Cement, Mortar, Tile Adhesive, Skimcoat... |
| Color | Customized Color |
| Packaging | 3500pcs/pallet |
| Width | 25-65cm |
|---|---|
| GSM | 60gsm/m2 To 150gsm/m2 |
| Layers | 2-5 Layers According To Your Requirements |
| Color | As Per Customer's Requirements |
| Packaging Details | 500PCS Or 1000PCS Per Bale 3000PCS-5000PCS Per Pallet |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Fabric Weight | 60-65 Grams/m2 |
| Coat Weight | 11 Grams/m2 |
| BOPP Weight | 14 Grams/m2 |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Material Structure | Polypropylene |
| Plastic Type | PP |
| Sealing & Handle | Self-closing |
| Material | 100% PP |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirement |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan Province, China |
| Logo | Customerized |
| Material | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirment |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan, China |
| Logo | Customerized |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Printing | Customerized |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan Province, China |
| Logo | As Per Customer Requirement |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirment |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan China |
| Packaging Details | 20pcs or 50pcs per bale or with pallet |