| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Bag Type | Paper Valve Bag |
|---|---|
| Bag Material | 2 Layer Kraft Paper |
| Printing | Customized |
| Industrial Use | Cement Industry |
| Top | With Valve |
| Surface Printing | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical, Cement |
| Paper Type | Kraft Paper |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Custom Order | Accept |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Surface Printing | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP(Polypropylene) |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Seam Bottom |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Flexo Printing |
| Certificate | ISO9001,ISO14001 |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene Woven Bag |
| Bag Type | PP Woven Bag With Valve |
| Material | PP, Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Industrial Use | Cement |
| Bag Type | Square Bottom Valve Bag |
| Feature | Self-closing |
| Printing | Flexo Printing |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-100gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | PP Woven Fabric Laminated Film |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Industrial Use | Cement,Concrete,Stucco,Mortar,Putty,Plaster,Gypsum Powder |
| Printing | 4 Color Per Side As Per Customerized |
| Certificate | ISO9001;ISO40014 |