| Material | PP Woven Laminated |
|---|---|
| Bag Type | PP Woven Fabric & Laminated Film |
| Industrial Use | Skim Coat, Mortar,Plaster,Gypsum Powder And Cement |
| Printing | 1-4 Colors In Each Side,BOPP Printing, LDPE Laminated+Offset Printing |
| Certificate | ISO9001:2001 |
| Material | Woven Polypropylene Laminated |
|---|---|
| Bag Type | PP Woven And Laminated Film |
| Industrial Use | Construction Materials, Cement, Sand And Other Packaging |
| Printing | 4 Or 4 Colors In Each Side,BOPP Printing, LDPE Laminated+Offset Printing |
| Certificate | ISO9001:2001 |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Material | Woven PP Fabric & BOPP Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty Tile Adhesive |
| Printing | BOPP Colorful Printing(Luxury) |
| Packaging Details | 4000-10000pcs per pallet or 400pcs per bale; |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Material | Pp, Plastic |
|---|---|
| Industrial Use | Cement |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Plastic Type | PP |
| Feature | Moisture Proof |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Feed Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |