| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP(Polypropylene) |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Laminated & Print & Perforation |
|---|---|
| Industrial Use | Cement &Building Material Powder |
| Material Structure | PP Woven Fabric Laminated Film |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Valve Bag |
| Sealing & Handle | Self-closing |
| Surface Printing | Multi-Color Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP Woven Laminated |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Cover Patch Width | 10cm(±0.3cm) |
| Valve Depth | 15cm |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Weight | 80grams ±3grams |
| Fabric Weight | 65grams/m2 |
| Coat Weight | 25grams/m2 |
| Bag Length | 63(±1cm) Cm |
| Material | 100% Virgin Polypropylene (PP) |
|---|---|
| Material Structure | PP Woven Roll Laminated With PE Film |
| Bag Weight | 80grams ±3grams |
| Fabric Weight | 65grams/m2 - Coat Weight 25grams/m2 |
| Bag Length | 63cm (±1cm) |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Seam Bottom |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Max 4 Color Each Side |
| Certificate | ISO9001,ISO14001 |
| Surface Handling | Laminated And Printing, Laminated And Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag |