| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Printing | Customerized |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan Province, China |
| Logo | As Per Customer Requirement |
| Material | 100% Polypropylene |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirement |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan Province, China |
| Logo | Customerized |
| Width | 25-65cm |
|---|---|
| GSM | 60gsm/m2 To 150gsm/m2 |
| Layers | 2-5 Layers According To Your Requirements |
| Color | As Per Customer's Requirements |
| Packaging Details | 500PCS Or 1000PCS Per Bale 3000PCS-5000PCS Per Pallet |
| Material | Woven PP Fabric+BOPP Laminated+ Non-woven Layer+Inner PE Liner |
|---|---|
| Dimension | 36.5x70+10cm |
| Printing | BOPP Film Gravure Printing |
| Top | Open |
| Bottom | Block Bottom |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Seam Bottom |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Flexo Printing |
| Certificate | ISO9001,ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |