| Material | PP Woven Fabric Laminated Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom With Valve Bag |
| Industrial Use | Cement,Concrete,Stucco,Mortar,Putty,Plaster,Gypsum Powder |
| Printing | 4 Color Per Side As Per Customerized |
| Certificate | ISO9001;ISO40014 |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Seam Bottom |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Flexo Printing |
| Certificate | ISO9001,ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Surface Handling | Flexo Printing Or Bopp Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | Square Bottom Bag With Valve |
| Surface Handling | Flexo Printing Or Bopp Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | Square Bottom Bag With Valve |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material Structure | PP Fabric & PE Lamination |
| Sealing Type | Self-sealing |
| Surface Handling | Flexo Printing |
| Bag Length | 62cm |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |