| Surface Printing | LDPE Laminated+Multi-color Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | WOVEN BAG |
| Surface Printing | Multi-Color Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP Woven Laminated |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag |
| Bag Type | Square Bottom Valve Bag |
|---|---|
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
| Fabric Weight | 80GSM |
| Uncoat Fabric | 60grams/m2 |
| Laminating Coat | 20grams/m2 |
| Surface Handling | Offset Printing, Offset Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Valve Bag |
| Bag Weight | 73±3 Grams |
| Fabric Weight | 60 Grams/m2 |
| Laminating Weight | 20 Grams/m2 |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin PP |
| Capacity | 50KG |
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Sealing Type | Self-sealing |
| GSM | 80GSM |
| Sack Length | 62cm |
| Material | Woven PP Fabric+BOPP Laminated+ Non-woven Layer+Inner PE Liner |
|---|---|
| Dimension | 36.5x70+10cm |
| Printing | BOPP Film Gravure Printing |
| Top | Open |
| Bottom | Block Bottom |
| Bag Type | PP Woven Valve Bag With Square Bottom |
|---|---|
| Bag Material | Polypropylene(PP) |
| Material Structure | PP Woven Fabric With Lamination |
| Sealing & Handle | Self-closing |
| Application | Cement,Concrete,Stucco,Mortar,Putty,Plaster,Gypsum Powder |
| Surface Handling | Laminated &Printing&Perforation |
|---|---|
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder |
| Material Structure | PP Woven Fabric & Laminated Film |
| Bag Type | Bag With Valve |
| Sealing & Handle | Heat Seal |