| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP(Polypropylene) |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Laminated &Printing&Perforation |
|---|---|
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder |
| Material Structure | PP Woven Fabric & Laminated Film |
| Bag Type | Bag With Valve |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Cover Patch Width | 10cm(±0.3cm) |
| Valve Depth | 15cm |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Sealing Method | Heat Seal |
| Surface Printing | Offset Printing |
| Fabric Weight | 80GSM |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | PP Woven Fabric & Laminated Film |
| Plastic Type | PP+LDPE |
| Sealing Type | Self-closing |
| Surface Handling | Offset Printing |
| Material | 100%Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Surface Handling | Laminated & Multi-color Printing |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| MOQ | 10000 |
| Custom Order | Accept |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Cover Patch Width | 10cm(±0.3cm) |
| Valve Depth | 15cm |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Material Structure | Polypropylene |
| GSM | 80GSM |
| Fabric Weight | 60grams/m2 |
| Material | PP, Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Industrial Use | Cement |
| Bag Type | Square Bottom Valve Bag |
| Feature | Self-closing |
| Printing | Flexo Printing |
| Material | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Sealing Method | Heat Seal |
| Surface Printing | Laminated Mult-Color Printing |
| Fabric Weight | 80GSM |