| Material Composition | PP Woven Fabric & PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Sealing Type | Self-sealing |
| Surface Handling | Flexo Printing |
| Total Weight | 85GSM (60GSM+25GSM) |
| Surface Printing | Laminated+Offset Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical, Cement Mortar Plaster |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag |
| Bag Dimensions | 50x64x11cm |
|---|---|
| Fabric Weight | 85GSM (65GSM+20GSM) |
| Material Composition | PP Woven Fabric & PE Lamination |
| Sack Length | 64cm |
| Sack Width | 50cm |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Top And Bottom Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Max 4 Color Each Side |
| Certificate | ISO9001,ISO14001,TUV,CNAS |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Bag & PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Bag & PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Bag & PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Bag & PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |