| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 3 Layer / 4 Layer |
| Paper GSM | 90GSM / 80GSM |
| Valve Type | Sonic Seal Sleeve |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 3 Layer / 4 Layer |
| Paper GSM | 90GSM / 80GSM |
| Valve Type | Sonic Seal Sleeve |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 3 Layer / 4 Layer |
| Paper GSM | 90GSM / 80GSM |
| Valve Type | Sonic Seal Sleeve |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirement |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan Province, China |
| Logo | Customerized |
| Material | 100% Polypropylene |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirement |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan Province, China |
| Logo | Customerized |
| Printing | As Per Customer Requirment |
|---|---|
| Place Of Origin | Hunan, China |
| Material | 100% Virgin PP |
| Logo | Customerized |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Bag Type | PP Woven Valve Bag With Inner Paper |
|---|---|
| Material Composition | Woven PP Fabric & Lamination With Inner Paper |
| Printing | Colorful BOPP Printing/ Flexo Printing |
| Bag Length | 46(±1cm) Cm |
| Bag Width | 40cm(±0.7cm) |
| Bag Type | PP Woven Valve Bag With Inner Paper |
|---|---|
| Material Composition | Woven PP Fabric & Lamination With Inner Paper |
| Printing | Colorful BOPP Printing/ Flexo Printing |
| Bag Length | 46(±1cm) Cm |
| Bag Width | 40cm(±0.7cm) |
| Material | Kraft Paper |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom With Valve Bag |
| Industrial Use | Chemical,cement,Putty,Plaster,Gypsum Powder Etc., |
| Printing | 4 Color Per Side As Per Customerized |
| Certificate | ISO9001;ISO40014 |
| Material | Kraft Paper |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom With Valve Bag |
| Industrial Use | Chemical,cement,Putty,Plaster,Gypsum Powder Etc., |
| Printing | 4 Color Per Side As Per Customerized |
| Certificate | ISO9001;ISO40014 |