| Bag Type | PP Woven Bag With Standard Internal Valve |
|---|---|
| Material | Polypropylene(PP) Woven Fabric |
| Material Structure | PP Woven Fabric & BOPP Laminated |
| Surface Handling | BOPP Printing, Laminated & Printing & Perforation |
| Sealing Type | Self-closing |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Surface Handling | Offset Printing, LDPE Laminated+Multi-color Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene(PP) |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Cement &Building Material Powder |
| Material Structure | PP Woven Fabric Laminated Film |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Valve Bag |
| Sealing & Handle | Self-closing |
| Size | 60x50x10cm ; 64x50x11cm ;, 60x50x10cm ; 64x50x11cm ; |
|---|---|
| Surface Handling | Flexo Printing |
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene(PP) |
| Surface Handling | Bopp Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Dry Mixtures |
| Material Structure | PP+PE+Bopp Film |
| Bag Type | Square Bottom Bag With Valve |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Surface Printing | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene Woven Bag |
| Bag Type | PP Woven Bag With Valve |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Cover Patch Width | 10cm(±0.3cm) |
| Valve Depth | 15cm |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Cover Patch Width | 10cm(±0.3cm) |
| Valve Depth | 15cm |
| Material | PP Woven Laminated |
|---|---|
| Plastic Type | 100% Virgin Polypropylene |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Offset Printing |
| Printing Colors | Max 4 Colors |