| Material | Polypropylene, Laminated PP Woven Roll |
|---|---|
| Industrial Use | Cement |
| Bag Type | Square Bottom Valve Bag |
| General Feature | Moisture Proof |
| Feature | Standard Internal Valve |
| Material | Pp, Plastic |
|---|---|
| Industrial Use | Cement |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Plastic Type | PP |
| Feature | Moisture Proof |
| Surface Printing | Flexo Printing |
|---|---|
| Material Structure | PP |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Plastic Type | PP |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Bag Length | 62cm |
| Bag Width | 50cm |
| Top-Bottom Width | 11cm |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Top-Bottom Width | 10cm(±0.3cm) |
| Bag Dimensions | 50x64x11cm |
|---|---|
| Fabric Weight | 85GSM (65GSM+20GSM) |
| Material Composition | PP Woven Fabric & PE Lamination |
| Sack Length | 64cm |
| Sack Width | 50cm |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Sealing Type | Self-closing Valve |
| Surface Handling | LDPE Laminated+Offset Printing |
| Fabric Weight | 76GSM |
| Bag Type | Square Bottom Valve Bag |
|---|---|
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
| Fabric Weight | 80GSM |
| Uncoat Fabric | 60grams/m2 |
| Laminating Coat | 20grams/m2 |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
| Material Structure | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
| Place of Origin | Hunan, China |
| Brand Name | WANLIN |
| Material | Woven PP Fabric & BOPP Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty Tile Adhesive |
| Printing | BOPP Colorful Printing(Luxury) |
| Packaging Details | 4000-10000pcs per pallet or 400pcs per bale; |