| Material | 100% PP |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirement |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan Province, China |
| Logo | Customerized |
| Material | 2 Ply 90GSM Paper |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom With Valve Bag |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty Etc., |
| Printing | 4 Color Per Side As Per Customerized |
| Certificate | ISO9001;ISO40014 |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Sealing Method | Heat Seal |
| Surface Printing | Offset Printing |
| Fabric Weight | 80GSM |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Material Structure | Polypropylene |
| GSM | 80GSM |
| Fabric Weight | 60grams/m2 |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Sealing Type | Self Adhesive Seal, Heat Seal |
| Surface Printing | Offset Printing |
| Fabric Weight | 80GSM |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Material Structure | Polypropylene |
| Fabric Weight | 60-65grams/m2 |
| Coat Weight | 11 Grams/m2 |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Top Option (Filling) | Top Fill Spout |
| Bottom Option (Discharge) | Flat Bottom |
| Loop Option (Lifting) | Cross Corner Loop |
| Feature | Breathable |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Printing | As Per Customerized |
| Place Of Original | China |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Packaging Details | 20pcs or 50pcs per bale or with pallet |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirment |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan China |
| Packaging Details | 20pcs or 50pcs per bale or with pallet |
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
|---|---|
| Printing | Customerized |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan Province, China |
| Logo | As Per Customer Requirement |