| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Bag & PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Bag With One Thin PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Valve Bag |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty Building Material |
| Printing | Max 4 Color Per Side As Per Customerized |
| Certificate | ISO9001;ISO4001 |
| Material | 100% Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Square Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder |
| Printing | 1- 4 Color Each Side |
| Certificate | ISO9001,ISO14001,TUV,CNAS |
| Bag Type | Open Month Block Bottom Bags |
|---|---|
| Bag Material | Polypropylene (PP) |
| Material Composition | PP Woven Fabric Laminated With BOPP Film |
| Top | Open, After Filling Sewn By Customer With Sewing Tape |
| Bottom | Sewn Bottom With Sewing Tape |
| Surface Printing | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP(Polypropylene) |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Top And Bottom Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Max 4 Color Each Side |
| Certificate | ISO9001,ISO14001,TUV,CNAS |
| Bag Type | PP Woven Valve Bag With Inner Paper |
|---|---|
| Material Composition | Woven PP Fabric & Lamination With Inner Paper |
| Printing | Colorful BOPP Printing/ Flexo Printing |
| Bag Length | 46(±1cm) Cm |
| Bag Width | 40cm(±0.7cm) |
| Bag Type | PP Woven Valve Bag With Inner Paper |
|---|---|
| Material Composition | Woven PP Fabric & Lamination With Inner Paper |
| Printing | Colorful BOPP Printing/ Flexo Printing |
| Bag Length | 46(±1cm) Cm |
| Bag Width | 40cm(±0.7cm) |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Top And Bottom Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Max 4 Color Each Side |
| Certificate | ISO9001,ISO14001,TUV,CNAS |