| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Top And Bottom Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Max 4 Color Each Side |
| Certificate | ISO9001,ISO14001,TUV,CNAS |
| Bag Type | PP Woven Valve Bag |
|---|---|
| Bag Material | Polypropylene(PP) |
| Top | With Valve |
| Valve Type | Sonic Seal Valve / Standard Internal Valve / Tuck In Valve |
| Bottom | Square Bottom ( Block Bottom ) |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 50x78cm Or Custom |
| Weight | 70-78gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Bag Type | Valve Bags |
|---|---|
| Bag Material | Polypropylene(PP) |
| Material Composition | PP Woven Fabric Laminated With PE / Lamination |
| Top Style | Valve Top |
| Valve Type | Standard Internal Valve/ Sonic Seal Valve / Tuck In Valve |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Toe Open And Bottom Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Animal Feed Bags |
| Printing | Multi-color Printing(Max 4 Color Each Side) |
| Certificate | ISO9001,ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Animal Brand |
| Dimension | 60x82x15cm |
| Weight | 106±3g |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Material | 100% Virgin PP + BOPP Film Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Open Mouth Sewn Bottom Bag With BOPP Lamination |
| Printing | Colorful BOPP Film Printing - Gravure Printing (up To 10 Colors)) |
| Feature | Eco-friendly, Moisture Proof, Anti-slip |
| Top | Heat Cut / Hemmed / With Handle |
| Material | 100% Virgin PP + BOPP Film Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Open Mouth Block Bottom Bag With BOPP Lamination |
| Printing | Colorful BOPP Film Printing - Gravure Printing (up To 10 Colors)) |
| Feature | Eco-friendly, Moisture Proof, Anti-slip |
| Top | Heat Cut / Hemmed / With Handle |
| Material | 100% Virgin PP + BOPP Film Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Open Mouth Block Bottom Bag With BOPP Lamination |
| Printing | Colorful BOPP Film Printing - Gravure Printing (up To 10 Colors)) |
| Feature | Eco-friendly, Moisture Proof, Anti-slip |
| Top | Heat Cut / Hemmed / With Handle |