| Bag Type | 2 Ply 90GSM Kraft Paper Bag With Valve For 50kg Cement |
|---|---|
| Material | 90GSM Kraft Paper |
| Valve Type | Standard Internal Valve |
| Size | 50x63x10cm/50x60x11cm/Customized |
| Capacity | 20-50kg / Custom Capacity |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 3 Layer / 4 Layer |
| Paper GSM | 90GSM / 80GSM |
| Valve Type | Sonic Seal Sleeve |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 3 Layer / 4 Layer |
| Paper GSM | 90GSM / 80GSM |
| Valve Type | Sonic Seal Sleeve |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 3 Layer / 4 Layer |
| Paper GSM | 90GSM / 80GSM |
| Valve Type | Sonic Seal Sleeve |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 2 Ply |
| Paper GSM | 80GSM |
| Bag Size | 35x58x10cm |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 2 Ply |
| Paper GSM | 80GSM |
| Bag Size | 35x58x10cm |
| Material | Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Paper Layers | 3 Ply |
| Paper GSM | 75GSM |
| Top Type | Open Mouth |
| Bag Type | Paper Valve Bag |
|---|---|
| Bag Material | 2 Layer Kraft Paper |
| Printing | Customized |
| Industrial Use | Cement Industry |
| Top | With Valve |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Industrial Use | Chemical, Cement |
| Color | Customized Color |
| Packaging | 3500pcs/pallet |
| Width | 25-65cm |
|---|---|
| GSM | 60gsm/m2 To 150gsm/m2 |
| Layers | 2-5 Layers According To Your Requirements |
| Color | As Per Customer's Requirements |
| Packaging Details | 500PCS Or 1000PCS Per Bale 3000PCS-5000PCS Per Pallet |