| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Surface Printing | LDPE Laminated+Multi-color Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | WOVEN BAG |
| Surface Printing | Multi-Color Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP Woven Laminated |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag |
| Printing | As Per Customer Requirment |
|---|---|
| Place Of Origin | Hunan, China |
| Material | 100% Virgin PP |
| Logo | Customerized |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Material | 100% Virgin PP |
|---|---|
| Printing | Customerized |
| GSM | 120g/m2 - 220g/m2 |
| Place Of Origin | Hunan, China |
| Logo | Customerized |
| Material | 100% PP |
|---|---|
| Printing | As Per Customer Requirement |
| GSM | 160g/m2 - 220g/m2 |
| Logo | Customerized |
| Size | 90*90*100 |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Industrial Use | Chemical, Cement |
| Color | Customized Color |
| Packaging | 4000pcs/pallet |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Industrial Use | Chemical, Cement |
| Color | Customized Color |
| Packaging | 3500pcs/pallet |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Industrial Use | Chemical, Cement |
| Color | Customized Color |
| Packaging | 3500pcs/pallet |
| Material | White Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | Kraft Paper |
| Industrial Use | Chemical, Cement |
| Color | Customized Color |
| Packaging | 3500pcs/pallet |