| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Bag Length | 62cm |
| Bag Width | 50cm |
| Top-Bottom Width | 11cm |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag Internal |
|---|---|
| Material Structure | PP+PE Lamination |
| Sealing & Handle | Self-sealing |
| Surface Handling | Laminated&Multi-color Print |
| Material | PP(Polypropylene) |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Fabric Weight | 60-65 Grams/m2 |
| Coat Weight | 11 Grams/m2 |
| BOPP Weight | 14 Grams/m2 |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Material | Pp, Plastic |
|---|---|
| Industrial Use | Cement |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Plastic Type | PP |
| Feature | Moisture Proof |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
| Bag Length | 58-68cm |
| Bag Width | 50cm(±0.7cm) |
| Top-Bottom Width | 10cm(±0.3cm) |
| Material | PP, Plastic |
|---|---|
| Sealing Type | Heat Seal |
| Plastic Type | PP |
| Feature | Moisture Proof |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP Woven Laminated |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Surface Printing | Multi-Color Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | PP Woven Laminated |
| Bag Type | Square Bottom Bag, Square Bottom Bag |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Material Structure | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
| Bag Length | 62cm |
| Bag Width | 50cm |