| Surface Handling | Offset Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Block Bottom Valve Bag |
| Surface Handling | Offset Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Surface Handling | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
| Material | Brown Kraft Paper |
|---|---|
| Paper Type | White / Kraft Paper |
| Industrial Use | Cement, Mortar, Tile Adhesive, Skimcoat... |
| Color | Customized Color |
| Packaging | 3500pcs/pallet |
| Bag Type | 2 Ply 90GSM Kraft Paper Bag With Valve For 50kg Cement |
|---|---|
| Material | 90GSM Kraft Paper |
| Valve Type | Standard Internal Valve |
| Size | 50x63x10cm/50x60x11cm/Customized |
| Capacity | 20-50kg / Custom Capacity |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |
| Product Name | PE Valve Bag |
|---|---|
| Bag Type | Valve Bag |
| Material | Polyethylene (PE) |
| Valve Type | Tuck In Valve |
| Process Type | Tubular / Center Seam |