| Surface Printing | Offset Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical, Cement |
| Paper Type | Kraft Paper |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Custom Order | Accept |
| Surface Printing | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical, Cement |
| Paper Type | Kraft Paper |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Custom Order | Accept |
| Surface Printing | Custom |
|---|---|
| Industrial Use | Tile Adhesive |
| Paper Type | Kraft Paper |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Custom Order | Accept |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | Woven PP Fabric & Laminated PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Block Bottom Bag With Standard Internal Valve |
| Industrial Use | Cement Mortar Plaster Gypsum Putty |
| Printing | Max 4 Color Per Side |
| Certificate | ISO9001;ISO14001 |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Top And Bottom Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Max 4 Color Each Side |
| Certificate | ISO9001,ISO14001,TUV,CNAS |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Toe Open And Bottom Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Animal Feed Bags |
| Printing | Multi-color Printing(Max 4 Color Each Side) |
| Certificate | ISO9001,ISO14001 |
| Material | 100% Virgin Polypropylene(PP) |
|---|---|
| Bag Type | PP Bag With Top And Bottom Valve |
| Industrial Use | Cement & Building Material Powder Gupsum Skimcoat |
| Printing | Max 4 Color Each Side |
| Certificate | ISO9001,ISO14001,TUV,CNAS |
| Bag Type | PP Woven Valve Bag With Inner Paper |
|---|---|
| Material Composition | Woven PP Fabric & Lamination With Inner Paper |
| Printing | Colorful BOPP Printing/ Flexo Printing |
| Bag Length | 46(±1cm) Cm |
| Bag Width | 40cm(±0.7cm) |
| Bag Type | PP Woven Valve Bag With Inner Paper |
|---|---|
| Material Composition | Woven PP Fabric & Lamination With Inner Paper |
| Printing | Colorful BOPP Printing/ Flexo Printing |
| Bag Length | 46(±1cm) Cm |
| Bag Width | 40cm(±0.7cm) |