| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Sealing Type | Self-closing Valve |
| Surface Handling | LDPE Laminated+Offset Printing |
| Fabric Weight | 76GSM |
| Bag Type | Bag With Valve, Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material | 100% Virgin Polypropylene |
| Material Structure | Polypropylene |
| Plastic Type | PP |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Material | PP Woven Fabric Laminated With PE Film |
|---|---|
| Bag Weight | 80grams ±3grams |
| Fabric Weight | 65grams/m2 |
| Coat Weight | 25grams/m2 |
| Bag Length | 63(±1cm) Cm |
| Surface Printing | Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Chemical |
| Use | Other Chemical |
| Material Structure | Polypropylene Woven Bag |
| Bag Type | PP Woven Bag With Valve |
| MaterialB | Woven PP Fabric |
|---|---|
| Brand | Custom's Brand |
| Dimension | 60x100 Cm Or Custom |
| Weight | 70-100gram |
| Bag Configuration | Denier: 850-900 |
| Surface Handling | Flexo Printing, Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Cement |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | Square Bottom Valve Bag |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Surface Handling | Flexo Printing, Flexo Printing |
|---|---|
| Industrial Use | Cement |
| Material Structure | PP |
| Bag Type | Square Bottom Valve Bag |
| Sealing & Handle | Heat Seal |
| Bag Type | Square Bottom Bag |
|---|---|
| Material Structure | PP Fabric & PE Lamination |
| Sealing Type | Self-sealing |
| Surface Handling | Flexo Printing |
| Bag Length | 62cm |
| Material | 100% Virgin Polypropylene (PP) |
|---|---|
| Material Structure | PP Woven Roll Laminated With PE Film |
| Bag Weight | 80grams ±3grams |
| Fabric Weight | 65grams/m2 - Coat Weight 25grams/m2 |
| Bag Length | 63cm (±1cm) |
| Material Composition | PP Woven Fabric & PE Lamination |
|---|---|
| Bag Type | Square Bottom Bag |
| Sealing Type | Self-sealing |
| Surface Handling | Flexo Printing |
| Total Weight | 85GSM (60GSM+25GSM) |